Za sve opcije molim te da se prijaviš ili registriraš!
}Godina:
1936Žanr:
drama, ljubavniTrajanje:
93 minRežija:
William WylerScenario:
Lillian HellmanGlavne uloge:
Walter Brennan > Taxi Driver
Margaret Hamilton > Agatha
Catherine Doucet > Mrs. Lily Mortar
Mary Anne Durkin > Joyce Walton
Bonita Granville > Mary Tilford
Miriam Hopkins > Martha Dobie
Carmencita Johnson > Evelyn
Marcia Mae Jones > Rosalie Wells
Alma Kruger > Mrs. Amelia Tilford
Joel McCrea > Dr. Joseph Cardin
Merle Oberon > Karen Wright
Opis:
Karen Wright i Martha Dobie, dvije su najbolje prijateljice koje vode internat za djevojčice te koje postanu predmetom zlobnih glasina koje je fabricirala osvetoljubiva učenica. Ona Marthu optužuje da je iza Kareninih leđa imala ljubavnu vezu sa Kareninim zaručnikom, lokalnim ljekarom Joeom Cardinom, a zbog čega nastaje skandal i sve troje ostaju bez novaca i karijera.
Film je adaptacija drame 'The Children's Hour' poznate američke književnice Lillian Hellman, pri čemu je izmijenjen ključni motiv zapleta, kako bi ga se uskladilo sa tadašnjim strogim hollywoodskim cenzorskim Kodeksom.
Producent Samuel Goldwyn je prilikom adaptacije, a što je za tadašnji Hollywood bila rijetkost, očuvao gotovo cjelokupni tekst predloška; motiv lezbijstva iz predstave se, međutim, tada nije mogao prikazati, te je ubačen lik Joea Cardina i tako stvoren heteroseksualni ljubavni trokut. Usprkos tim intervencijama, Hellman je bila zadovoljna filmom, držeći da su glavni motiv njene predstave glasine i način na koji uništavaju živote, a ne odnos društva prema lezbijstvu. Film je postigao uspjeh, a Wyler, koji je dotada bio specijalist za B filmove, je unaprijeđen među režisere "ozbiljnih" filmova. Godine 1961. je snimio još jednu adaptaciju, pod naslovom 'The Children's Hour', koja je bila daleko vjernija predlošku i koristila motiv lezbijstva.
Obradio/la:
Kneginja- Pogledajte slične sadržaje
- Komentari (1)
Carrie (1952)
drama, ljubavni
Carrie dolazi vlakom u Chicago s velikim ambicijama. Zaposli se na šivanju cipela i sva joj zarada odlazi na stan i hranu koju plaća sestrinom mužu. Kad se ozlijedi na poslu, dobije otkaz. U pomoć...
Kings Row (1942)
drama, misterija, ljubavni
U gradiću na američkom Srednjem zapadu 1890-ih, mladi doktor rodom iz grada, tijekom obavljanja prakse suočava se s mnogim mračnim tajnama svojih sugrađana, uključujući duševnu bolest, samoubistva i...
M (1951)
drama, triler, film noar
There is a baby killer loose and the police can't find him. He is a sick, psychotic and confused individual, though guilty. The increased police activity trying to find the baby killer is interfering...
The Westerner (1940)
drama, ljubavni, vestern
Cole Harden just doesn't look like a horse thief, Jane-Ellen Matthews tells Judge Roy Bean as she steps up to the bar. Cole says he can't take it with him as he empties all of his coins on the bar to...
Za komentarisanje morate biti prijavljeni!
Uploader
01.04.2016. 04:03
These Three (1936)Žanr: Drama, Romantika
Trajanje: 93 min
Država: Sjedinjene Američke Države
Jezik: Engleski, Njemački, Francuski, Latinski
Režija: William Wyler
Scenarij: Lillian Hellman (originalna priča i scenarij), Lillian Hellman (kazališni komad) (nepotpisana)
Uloge:
Miriam Hopkins ... Martha Dobie
Merle Oberon ... Karen Wright
Joel McCrea ... Doktor Joseph Cardin
Catherine Doucet ... Gospođa Lily Mortar (kao Catharine Doucet)
Alma Kruger ... Gospođa Amelia Tilford
[tube]Ps8eDcwPN_I[/tube]
Adaptacija drame "The Children's Hour" Lillian Hellman, pri čemu je izmijenjen ključni motiv zapleta, kako bi ga se uskladilo s tadašnjim strogim hollywoodskim cenzorskim kodeksom.
Martha Dobie (Miriam Hopkins) i Karen Wright (Merle Oberon) su dvije najbolje prijateljice koje vode internat za djevojčice te koje postanu predmetom zlobnih glasina koje je fabricirala osvetoljubiva učenica Mary Tilford (Bonita Granville). Ona Marthu optužuje da je iza Kareninih leđa imala ljubavnu vezu s Kareninim zaručnikom, lokalnim liječnikom Josephom Cardinom (Joel McCrea), a zbog čega nastaje skandal i sve troje ostaju bez novaca i karijera.
Film je producirao Samuel Goldwyn, koji je prilikom adaptacije, a što je za tadašnji Hollywood bila rijetkost, očuvao gotovo cjelokupni tekst predloška; motiv lezbijstva iz predstave se, međutim, tada nije mogao prikazati, te je ubačen lik Josepha Cardina i tako stvoren heteroseksualni ljubavni trokut. Usprkos tim intervencijama, Hellman je bila zadovoljna filmom, držeći da su glavni motiv njene predstave glasine i način na koji uništavaju živote, a ne odnos društva prema lezbijstvu. Film je postigao uspjeh, a William Wyler, koji je do tada bio specijalist za B filmove, je unaprijeđen među redatelje "ozbiljnih" filmova. Godine 1961. je snimio još jednu adaptaciju, pod naslovom "The Children's Hour", koja je bila daleko vjernija predlošku i koristila motiv lezbijstva.