Terminator SalvationPogledaj trailer!

Film

akcija, naučna fantastika, avantura (2009)

Terminator Salvation

Za sve opcije molim te da se prijaviš ili registriraš!

Ocena korisnika
Tako-tako
6,553%
Terminator Salvation

Naslov:

TERMINATOR: SPASENJE

Godina:

2009

Žanr:

akcija, naučna fantastika, avantura

Trajanje:

115 min

Režija:

McG

Scenario:

John Brancato
, Michael Ferris


Glavne uloge:


Christian Bale
  >  John Connor
Helena Bonham Carter
  >  Dr. Serena Kogan
Michael Ironside
  >  General Ashdown
Jane Alexander
  >  Virginia
Chris Browning
  >  Morrison
Ivan G'Vera
  >  General Losenko
Bryce Dallas Howard
  >  Kate Connor
Dorian Nkono
  >  David
Greg Serano
  >  Hideki
Kevin Wiggins
  >  General Olsen
Sam Worthington
  >  Marcus Wright
Anton Yelchin
  >  Kyle Reese
Common
  >  Barnes
Buster Reeves
  >  Tunney
Moon Bloodgood
  >  Blair Williams
Beth Bailey
  >  Lisa
Victor J. Ho
  >  Mark (as Victor Ho)
Jadagrace
  >  Star

Opis:


Četvrti nastavak serije „Terminator“ prati odraslog Džona Konora (tumači ga Kristijan Bejl), dok pokušava da organizuje otpor ljudi koji će možda biti poslednja nada čovečansta u ratu protiv mašina. Smešten u 2018. godinu, film „Terminator: Spasenje“ zatiče Džona Konora uzdrmanog uverenja u budućnost kada se pojavi tajanstveni stranac po imenu Markus Rajt (Sem Vortington), čije je poslednje sećanje da se nalazi na zatvorskoj klupi i čeka da bude pogubljen. U nemogućnosti da razotkrije da li je Markus poslat iz budućnosti ili spašen iz prošlosti, Konor počinje da se pita da li uopšte ima nade za ljudski rod dok roboti postaju moćniji i agresivniji nego do sada. Čini se da se Skajnet priprema za konačni napad kojim će jednom za svagda slomiti otpor ljudi, ostavljajući Konora i Markusa bez drugog izbora do da krenu u samo kibernetsko srce Skajnetovih operacija. Kada se tamo nađu, dva iskusna borca će otkriti razarajuću tajnu u pogledu mogućeg istrebljenja čitavog ljudskog roda. Anton Jelcin zamenio je Majkla Bina u ulozi mladog Kajla Riza u prvom nastavku planirane trilogije reditelja McG-a („Čarlijevi anđeli“).
  • Pogledajte slične sadržaje
  • Komentari filma/serije (18)

Za komentarisanje morate biti prijavljeni!

  • ar8c
    eXtreme member
    14.02.2026. 18:28
    Terminator jeste 1 i 2, ali to je nešto što mogu gledati koliko god da rastegnu. Čista anomalija u mom slučaju, ali valjda toliko volim tematiku da mi nikad nije dosta. Ne uzimam previše za ozbiljno, tražim zabavu i mrvu nostalgije, a toliko i dobijam. U tom smislu i Salvation mi je poslužio svrsi. Volim Christian Balea, to mi je jedan od najomiljenijih (i najboljih) glumaca ikad, a ovde sa Worthingtonom sasvim lepo sarađuje i donosi ono što treba u smislu uverljivosti. Priča jeste mogla biti maštovitija, ali nema veze. Uživao sam gledajući, a i reprizirao u par navrata. Sve je to OK, pogotovo za današnju konkurenciju ili odsustvo iste. A ovaj komentar može "copy-paste" i za nastavke koji su usledili.
  • puppet_master
    eXtreme member
    14.02.2026. 16:11
    Oki je treći meni, bilo je nešto smisla pa i šmeka u tom Terminatoru, samo što se neizbežno ponavljalo ono već poznato, varijacija na temu a momenat u vremenu je prošao. Nije delovao do one mere bezobrazno alavo i nabacano, bezidejno kao sve ono u filmovima koji će slediti, iz mojeg ugla makar.
    Sve potom je fan service, forsiranje nostalgije, rekosmo gramzivost iznad svega.

    Ovaj, Salvation tj, jeste imao nešto cojones da se potrudi da bude svoj, drugačiji, da se ne pravi nanovo isto ali suštinski je uludo sve to, nema duše, strasti, kakve luđe ideje, pa se svejedno svelo na forsiranje, nasilno nastavljanje. Malo, na kašičicu kadrova mračne budućnosti sveta u kojem vladaju mašine je jedna stvar kada se prikaže u prvobitnim Terminator filmovima, taman dovoljno da gledatelji osete tu tamu, nespokoj, a sasvim je nešto peto ako te eto ubace direktno u taj svet četvrtog filma. Rizično. Što više toga prikažu, sve i da je to bolje urađeno ovde, opet se time ujedno i sve više udaljavaju od svega onoga što Terminator film zapravo jeste. Otprilike. Kako ja to vidim makar. ☺️
  • AlexDeLarge
    eXtreme member
    14.02.2026. 15:49
    Jeste WB i još dva mislim, što se Matrix-a tiče. Imao sam i bioskopski poster prvog, relativno dugo sam ga i držao na zidu. 
    A  za Terminator jeste baš alavost, šteta, ali ostaje da su mi prva dva  kad sam bio mlad  ostavila baš jak utisak.

{{message}}

{{item.title}}