Za sve opcije molim te da se prijaviš ili registriraš!

Istorijske spletke najgledanije u Južnoj Koreji

novosti

10.02.2026.

Istorijske spletke najgledanije u Južnoj Koreji

I prethodne nedelje najgledaniji film u Južnoj Koreji bila je tamošnja istorijska drama The Man Who Lives with the King, s zarađenih 6,4 miliona dolara nakon tri nedelje prikazivanja.

Radnja filma dešava se u vreme dinastije Joseon 1457. godine i priča o šestom kralju Joseona, Danjongu, koji je bio prognan u Yeongwol, provincija Gangwon. Glavne uloge tumače Yoo Hae-jin kao Eom Heung-do, snalažljivi seoski starešina koji pretvara svoje udaljeno naselje u Cheongnyeongpou u mesto koje prima prognanike, za koje se veruje da donosi blagoslov. Tako se povezuje se s mladim monarhom koga glumi Park Ji-hoon kao Yi Hong-wi (kralj Danjong), šestim kraljem Joseona koji se, nakon što ga je ujak, veliki princ Suyang, svrgnuo s trona u dobi od 13 godina i poslao u progonstvo nakon pogubljenja njegovih vernih vazala, bori s dubokim osećajem krivice i bespomoćnošću.

Reditelj ovog ostvarenja jeste Jang Hang-jun, čiji je prethodni film bio deo horor-omnibusa Deo killeoseu iz 2024. godine.

  • Komentari

Za komentarisanje morate biti prijavljeni!

    ;

    {{message}}

    {{item.title}}